עידכונים ערב פסח תשע”ח

ממשיכים להתחדש

לחברינו היקרים חג שמח!

אנו עומדים בפתח החגים הלאומיים שלנו, פסח, יום העצמאות, יום ירושלים ומודים להקב”ה שזכינו לחיות בדור המיוחד הזה, דור של תקומה ובזכות הביחד יכולים אנו להוסיף עוד נדבך לתקומה ולקידום הריבונות.

ב”ה נושא הריבונות חדר למערכת הפוליטית וגם לתודעה הציבורית אך עדין עבודה רבה עד לחקיקה.

כתב עת ריבונות 10

גיליון מס 10 של כתב העת המדיני ריבונות בשלבי הכנה ובע”ה ייצא ב200,000 עותקים לקראת יום ירושלים. אנחנו מודים לתורמים המאמינים כמונו  שגם בעידן הרשתות החברתיות, הפייסבוק והטוויטר –עדין יש מקום לעיתונות מודפסת.

תקציב לריבונות

נושא הריבונות היה יכול להיות בתנופה גדולה יותר אם התקציב היה גדול יותר. בגיוס ההמונים האחרון בדצמבר גייסנו סכום המאפשר לנו להתחיל לעבוד על תוכנית התמ”א ולקיים כמה כנסים. אך מתברר שהעלויות הרבה יותר גבוהות משתכננו, בעיקר בגלל פרסום, ואם ברצוננו להגביר את קמפיין הריבונות, עלינו לגייס הרבה יותר כספים. חבל יהיה לפספס הזדמנות של ממשל אמריקאי אוהד. צריך לנצל את השעה ואת חלון ההזדמנויות. תרומותיכם ועזרתכם יתקבלו בברכה. כמוכן אם אתם מכירים תורמים בארץ ובעולם הרוצים להיות שותפים במהפכה התודעתית של הריבונות, אנא צרו אתנו קשר ועזרו לנו להגיע אליהם.

דם צעיר זורם בעורקי הריבונות

חבורה חדשה של צעירם ובני נוער הצטרפו לתנועת הריבונות ויוצאת בימים אלה לפעילות הסברתית ענפה בערים שונות בארץ תחת הסיסמה “העם תומך בריבונות”.

כיום יש נציגים של נוער ריבונות בירושלים, מודיעין, לוד, גבעת שמואל,תל אביב, ראש העין,רמת גן, בני ברק, גדרה, באר שבע, דימונה, פתח תקוה, נתניה, כפר סבא, חדרה, חיפה, מורשת, טבריה ורמת הגולן.

יחולקו מדבקות, סרטים, פליירים, עטים. עודדו את הדור הצעיר באזורכם והצטרפו אליהם. לפרטים: יאיר בוכניק ואסף ג’ייסון טלפון 053-3371789

עקבו אחריהם בפייסבוק: נוער ריבונות

מי שמעוניין לקבל חומרים לחלוקה באזור מגוריו מוזמן להשאיר פרטים ב ribonut@gmail.com

תמ”א 100 מתקדמת

גם התמ”א 100 (תכנית מתאר אסטרטגית) מתקדמת. כזכור, כשגילינו  שיהודה ושומרון אינם כלולים בתמ”אות הרשמיות של מדינת ישראל, החלטנו שעל מנת להפוך את נושא הריבונות לריאלי חובה להכין תכנית שתפרט איך תראה ישראל בשנת ה-100. הרי ארץ ישראל היא יחידה אחת, גיאוגרפית, אקולוגית, ביטחונית, היסטורית, וכו.

האדריכל יורם גינזבורג, מרצה בכיר ומומחה בבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת אריאל מרכז עבורנו את הפרויקט יחד עם אברהם שבות גיאוגרף ומומחה ליזמות ופיתוח אזורי. גוייסו המומחים שיעבדו על הפרויקט. הנושאים שייחקרו הם: אוצר,כלכלה ותיירות/ שמאות ומקרקעין/ אקולוגיה ותשתיות לאומיות ועוד.

התקווה שתוך שנה נוכל לרכז את תוצאות העבודה בחוברת שתחולק לכל בית בישראל וסרט שיתאר את החיים תחת ריבונות. חשוב לנו לציין שהמסמך יביא קריאת כיוון ולא תכנון מפורט. התמ”א הרשמית שמדינת ישראל מימנה, תמ”א 35, הכנתה ערכה כ10 שנים  ועלתה כ10 מיליון ₪.

כנס ריבונות באולם הבורסה בתל אביב בכ”א אייר, 6/5

הכנס הבא שלנו שיעסוק בין היתר בנושא התמ”א ייערך בע”ה ביום ראשון כ”א אייר, ה6 לחודש מאי בתל אביב באולם הבורסה לניירות ערך, רחוב אחוזת בית 2. רשמו ביומן ותודיעו כבר עכשיו למשפחה וחברים הגרים באזור. פרטים בקרוב.

עוז וגאו”ן

שמורת עוז וגאו”ן שהקמנו בליל היוודע רצח גיל-עד,אייל ונפתלי הי”ד וביחד אתכם הפכה לאתר חינוכי-תיירותי שוקק, ממשיכה למשוך קבוצות רבות של מבקרים מהארץ ומהעולם שנהנים מן הנוף, האווירה, מהמתקנים ,משדרת הציונות ומהרצאות על ציונות. בין קבוצות אלה גם הגיעו עשרות מטיילים מגוש דן בהדרכת אלוף במיל עוזי דיין ויואב רבינוביץ.

בימי שלישי בבוקר מתקיימים לימודים בבית המדרש לנשים בהשתתפות עשרות נשים מקרית ארבע חברון, גוש עציון וירושלים. ההרצאות מועלות לערוץ היוטיוב שלנו. ערוץ בית מדרש חברותא: https://www.youtube.com/playlist?list=UUMsg3VkA9DU81usL8fAKHHw

בערבים מתקיים בית מדרש לגברים בהנהגת הרב מור ברגמן.

הציבור מוזמן להגיע לשמורה ולהראות נוכחות במקום אסטרטגי חשוב זה בלב גוש עציון. המקום מתאים למפגש משפחתי, פקניק, מנגל.

ליל יום העצמאות בעוז וגאו”ן- תוכנית מיוחדת!

בליל יום העצמאות, יום רביעי ג’ אייר 18/4 בשעה 21:00 נקיים בע”ה ערב מיוחד באומר ובצליל.  “סיפורה של המדינה על פי שירי יורם טהרלב“, שהשנה מקבל את פרס ישראל. 70 שנה של היסטוריה, מרגש, נוסטלגי ומלא תקווה. עם ד”ר יוסף פריאל, מרצה לתנ”ך בבר-אילן . שריינו את התאריך! פרסומים נוספים בקרוב.

להרשמה להסעות: רנה מרגוליס 054-7103240

לסיכום

בע”ה נמשיך ברוח ההגדה לעשות ולהתקדם אל הריבונות המלאה על מרחבי ארצנו

“לראות את עצמנו כאילו יצאנו ממצרים, אין פירושו חזרה אל העבר, להיפך! להיות שייך ליציאת מצרים פירושו להתחדש ללא גבול”(והגדת לבנך, הרב אלי אדלר)

להתראות בפעילויות!

חג שמח, בהערכה רבה,

יהודית קצובר ונדיה מטר

www.ribonut.co.il

Share